top of page
Lenka.jpg

V Děčíně s Fokusem

„Dnes už jsem si jistá, že gastronomie hraje velkou společenskou roli. Každý den vidím, jak může jídlo ovlivnit krajinu, kulturu, ekonomiku i vztahy mezi lidmi.

 

Za třicet let, co vytváříme gastronomii, jsme změnili pohled na jídlo a tím měníme sebe i svět. Řekla bych, že jíme více regionálně a myslíme více globálně. Dokážeme se dnes oprostit od norem a zaběhnutých pořádků a přinést na stůl trochu uvolněnosti a svobody.

 

Žijeme v krásné zemi s gastronomií, která rok od roku vzkvétá s lidmi, kteří se rok od roku zotavují. Děláme s láskou gastronomii, která pomáhá."

30 let.png

Sladké potěšení z naší domácí cukrárny

Tradice cukrařiny je ve Fokusu dlouhá 20 let. Pro pečení dobrých zákusků potřebujete šikovné ruce a lásku k pečení. Přesně s tím si přece vystačily i naše babičky nebo prvorepublikoví cukráři, kteří nás hodně inspirují.

 

Tehdy byla cukrařina výsadním právem mužů, bylo to skutečné umění. Až pak, s válkami, přišla průmyslová výroba a lesk cukrařiny se ztratil. Je čas vracet ho zpátky. Vracíme se k tomu, co fungovalo, co bylo normální. Zpátky na výsluní!

 

Přestože ctíme prvorepublikové tradice, nic z toho, co děláme, není „retro“. Naše zákusky mají svébytnou formu, původní recepty se pokaždé posouvají o kus dál, a chcete-li je ochutnat, přijdte…

 

Náš tým cukrářů peče podle sezony, nabídka zákusků ve vitríně se tak v Pikniku rychle mění. Pokaždé můžete ochutnat něco jiného z nabídky. Vaše potěšení nám dělá radost a činí nás šťastnými.

IMG-0591_edited.jpg

Rukodělná pekárna Fokus

Dlouho jsme snili o vlastní malé pekárně, kde každé ráno rukama vyrobíme kváskový chléb. Sen se nám splnil minulý rok.

 

Rukodělná pekárna, kde vyrábíme pečivo tradičními postupy, se rozjela. Každý pecen chleba je tak originálem. Od ranních hodin pečeme koláče, rohlíky, kaiserky, loupáky s mákem, buchty, vánočky či mazance.

 

Od nedělní noci do pátku pro vás pečeme kváskové chleby. Našimi ručně pletenými houskami provoníme každé ráno celé okolí.

 

V mini marketu v Pikniku zakoupíte i s sebou domů.

Catering

Pokud vás čeká nevšední akce, váš významný den, připravíme pro Vás raut, banket, svatbu, zahradní party, dětskou slavnost, firemní akci a také dodávku pokrmů s nachystáním bez obsluhy.

 

Záleží vám na surovinách, zajímáte se, odkud pochází, máte rádi silné příběhy. Připravíme pro vás studené i teplé menu z českého masa, domácí kváskový chléb, oblíbené řízečky, či vegetariánské menu.

 

Nabídku svatebních či narozeninových dortů, domácí větrníky, kremrole, či žloutkové věnečky, které mají v naší cukrařině Fokusu dlouhou tradici potěší vybrané chutě vás i vašich hostů.

Zajistíme pro vás občerstvení a hostinu tam, kde si budete přát. Všude tam, kde dobré jídlo hraje svoji důležitou společenskou roli. Svou událost můžete samozřejmě oslavit i v naší restauraci.

Krájení dortu 3.jpg
Dýňová polévka a obloha

Polévkový bar

Polévka je pro nás grunt a má u nás ve Fokusu dlouholetou tradici. Polévku máte připravenou v polévkovém baru. Sami si zvolíte jaká velikost je vám milá a vyberete se z připravené nabídky. S sebou, nebo na místě je na vás.

Každý den je náš domácí hovězí vývar s knedlíčky a k němu výběr z přesnídávkových, či klasických polévek.

 

Pečivo je samozřejmostí.

bottom of page