top of page
Krájení masa

Naše suroviny pro Vás!

Záleží nám na tom, co jíte a chceme, aby vám chutnalo! Je pro nás důležité spolupracovat s dodavateli, kteří respektují obdobné přístupy a hodnoty. Naši dodavatelé za sebou mají silné příběhy a férový přístup. To je to, co je s námi spojuje.

 

Nabízíme vám to nejlepší České maso, které známe. Vybíráme výběrovou kávu, která vznikla jako jedna z prvních pražíren ve střední Evropě. Hledáme vína, která vznikají čistě jen z hroznů, vyvolávají emoce a dokreslují kulturu daného regionu a lidí. A ochutnali jsme také Puro Gelato, což je úspěšným splnění snu přivést do Děčína pravé, přírodní italské Gelato.

To vše najdete v bistru Piknik Děčín.

Dobytek na Sunrise

Hovězí maso na steaky na grilu

Přinášíme vám původní české plemeno český strakatý skot (odtud zkratka čestr). Používáme primárně maso z volů a jalovice.

 

Řezníci z Amasa totiž zjistili, že z masa těchto zvířat dokážou vyrobit dokonale křehké maso s výraznou a čistou chutí. Vybírají si tuzemské dodavatele a sledují každý kus, který přijde na talíř našich hostů.

 

Spolu s chovateli ovlivňují složení krmiva tak, aby dosáhli optimálního mramorování tukem, díky kterému je maso šťavnaté. Dohlížejí i na kulturu přepravy a porážku. Maso si potom sami bourají a nechávají ho zrát.

 

My tak víme vše o masu, které vám následně proměníme v autentické jídlo. Jsme hrdí, že je z českých chovů a jeho transport nezanechává výraznou uhlíkovou stopu.

Vepřové maso na steak i vepřovou pečeni

Naše vepřové pochází z velmi kvalitního plemene přeštického černostrakatého prasete. Tihle čuníci, kteří byli ještě před pár lety na vymření, mají díky větší tučnosti nepřekonatelně dobré maso a sádlo.

 

Kříženci českého hřebenáče se starými anglickými plemeny dováženými na Přešticko, Klatovsko a Domažlicko rostou pomalu, ale v chuti se jim vyrovná máloco.

 

Dříve se z přeštických vepřů vyráběla legendární Pražská šunka a král salámů gothaj. Maso jsme ochutnali a uvěřili.

přeštík.jpg
salámy

Uzeniny bez chemie

K výrobě uzenin vyhlášený řezník František Kšána ml. používá maso z přeštíků, plemene česká landrasa a českého strakatého skotu od  chovatelů.  Dělá to jednoduše!

 

Ví, že stačí dodržet správný postup, poměr surovin a jejich konzistenci. Aby dokázal vyrobit opravdu dobrý párek, špekáček nebo jinou uzeninu bez chemie a polyfosfátů, musí použít kvalitní maso. Na tom si zakládá. Pak je také nutné znát řeznické řemeslo, proto se o něj stará celé Amaso tak, aby nezaniklo.

 

Do uzenin přidávají kromě masa a sádla jen sůl nebo Pragandu, koření a čerstvý český česnek. Výrobky plní do nejkvalitnějších přírodních střívek, tak aby při kousnutí křupaly, a udí je v kouři z tvrdého bukového dřeva.

 

Podlehněte, jako my.

Výběrová káva

Zrnka kávy, která skončí ve vašem šálku sledujeme od samého počátku. Je pro ně klíčový, stejně jako pro nás, důstojný a férový obchod, jež zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v rozvojových zemích.

 

Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí.

Mamacoffee.jpg
Nádobí

Víno z duší pro milé večery na břehu Labe

Tak, jako se duše dá léčit bez chemie, láskou v kruhu nejbližších tak i u vín věříme vínům z malých rodinných vinařství, kde láska a absence chemie hraji prim.

 

Objevujeme vína, která si na nic nehrají, která jsou produktem přírody, vína bez make upu. Chceme je pro vás přinášet od lidí, kteří pracují v souladu s přírodou a kteří věří tomu, co dělají.

 

Zajímají nás osvícení vinaři, kteří jsou ve svém přístupu nekompromisní. Jsou to zkrátka tvůrci, kteří respektují přírodní cykly a mají dlouhodobé vize, to je to, co je spojuje s námi Fokusem.

 

Pojďte s námi objevovat pravdivá vína, která jsou plná energie. Protože ten kdo chodí neznámými cestami, pravděpodobně objeví něco nového.

 

I my budeme objevovat, a když nás víno zaujme, ochutnáte ho i vy.

Gelato pro celou vaši rodinu

Puro Gelato je úspěšným splnění snu přivést do Děčína pravé, přírodní italské Gelato.

 

Gelato připravují každý den čerstvé, za použití kvalitního mléka od českého farmáře a surovin od malých, regionálních pěstitelů. Puro Gelato je jedinečné pro svůj skutečný respekt k přírodě, velkou vášeň pro gelato a touhu pracovat jen s nejlepšími surovinami.

 

Puro gelato vzniklo z lásky k jídlu a přírodě. Celý příběh začal dlouho před vznikem naší spolupráce.

 

Studovala řemeslnou výrobu gelata v Itálii s nejlepšími profesionály. Měla veliké štěstí, že jí jak se říká: “vzali do rodiny”.

 

Poznávala důkladně poctivé procesy vzniku, porovnávala produkty a nějakou dobu pracovala přímo v italské gelaterii.

PuroGelato8.jpg
medaila.png
bottom of page